Ak sa stále trápiš s výberom darčekov a máš vo svojom okolí nadšenca pre online marketing či podnikanie, táto séria článkov je práve pre teba. Minulý týždeň sme ti priniesli zoznam kvalitných marketingových kníh, ktoré vyčaria úsmev na tvári a zároveň odovzdajú cenné vedomosti.

V tomto článku pokračujeme s tipmi na technologické vychytávky a zariadenia, ktoré pomôžu marketérovi nielen pri práci, ale aj v kvalitnom oddychu po nej.

  • Čítačka kníh

Neustále vzdelávanie sa a rozširovanie si obzorov tvorí neodmysliteľnú súčasť práce marketéra. Cestovanie s knihami či plný pracovný stôl kníh sú síce fotogenické momenty, často však nevyhovujúce a zbytočné. Predovšetkým, keď môžeš mať svoje obľúbené knihy na jednom mieste. Čítačka kníh je tak užitočným darčekom pre človeka, ktorý pravidelne číta a venuje sa vzdelávaniu vo voľných chvíľach.

Tipy na zariadenia: Kindle, Pocketbook

Tip: Ak máš doma niekoho, kto veľa píše na papier alebo edituje veľa textov, porozmýšľaj aj nad novinkou v podobe papierového tabletu Remarkable. 

Zdroj: unsplash.com
  • Smart hodinky

Toto zariadenie poteší technologického nadšenca, ktorý chce ušetriť čas a baví ho byť efektívnejším s použitím technológií. Smart hodinky sú skvelým tipom na darček, napríklad pre Social media manažéra, ktorý chce mať vždy všetky novinky priamo “po ruke”. 🙂 Alebo pre grafika, ktorý si po odmakanom dni za počítačom chce zašportovať a mať prehľad v tréningoch. 

Pred výberom hodiniek odporúčame overiť, či sú kompatibilné so zariadením toho, kto darček dostane. 

Tipy na zariadenia: Xiaomi, Apple Watch, Garmin, Amazfit, Samsung Galaxy Watch

 

  • Slúchadlá

Slúchadlá sú vec, ktorú používa naozaj každý. No vždy sa nájde možnosť vymeniť staré za nové. Odporúčame ti porozprávať sa s osobou, ktorej by si slúchadlá chcel dať a zistíš, ktorý typ bude ten správny. Športové a vodeodolné, aby sa po práci kvalitne odreagoval? Bezdrôtové pre pohodlnejšie pracovné hovory? Alebo klasické na pohodlné počúvanie podcastov počas cestovania? Výber je naozaj široký. 

Tipy na zariadenia: Samsung Galaxy Buds, Apple AirPods, JBL Tune, Sony 

Zdroj: unsplash.com
  • Myška

Povinná výbava každej kancelárie. Mnohí z nás sa opäť ocitli na home office doma a celodenné klikanie na touchpade prestáva byť príjemné. Poteš svojho marketéra doma a spríjemni mu prácu z domu pohodlnou myškou.

Tip: Odporúčame nakupovať priamo s blízkou osobou alebo vyrieš nákup darčeka s pomocou poukážky.

Tip 2: K myške sa hodí aj ergonomická silikónová podložka, ktorá pomôže zmenšiť záťaž na zápästie.

 

  • Reproduktor

Opäť zariadenie, ktoré dokáže spríjemniť home office. Počúvanie hudby a podcastov popri práci pomáha niekomu byť produktívnejší, iným na relax. Vyberaj podľa kompatibility so zariadeniami, kvality zvuku a dizajnom do domu. 

Tipy na zariadenia: Urbanista Sydney, JBL, Samsung, Marshall

 

  • Externý disk

Tento darček ocenia hlavne freelanceri a kreatívne duše, ktoré tvoria. Aj keď to na prvý pohľad neznie ako atraktívny darček, ver nám, že tvoj blízky ocení, že si nebude musieť platiť drahé online úložisko a báť sa, že svoju tvorbu stratí.

Tipy na zariadenia: Tu si zvoľ predovšetkým podľa požiadaviek na veľkosť úložiska a pripojenia do zariadenia.

 

  • Smart reproduktory

Na záver tip pre ozajstných technologických maniakov či nadšencov smart technológií. 

Tipy na zariadenia: Google Home, Amazon Echo, Xiaomi Mi, Apple HomePod

K všetkým spomínaným tipom na darčeky sa ako doplnok hodia aj okuliare s filtrom modrého svetla. Aj keď si už nevieme predstaviť prácu bez počítača a každodenného pozerania do mobilu, naše oči sa technológiám ešte nestihli prispôsobiť. Ochrana očí bude teda naozaj užitočným darčekom

Tak čo, už vieš aké zariadenie kúpiš ako darček?