Potrebuješ nový vietor do plachiet, ktorý ti dokorán otvorí dvere kariérneho rastu? MBA štúdium digitálneho marketingu ti dá nielen obohacujúce vedomosti v oblasti online marketingu, manažmentu a leadershipu, ale aj medzinárodne uznávaný MBA titul. V článku sme spísali základné informácie o online MBA štúdiu na Digitálnej Univerzite pre všetkých, ktorí sa neboja posunúť svoju kariéru vpred.

Čo je MBA titul a MBA štúdium

MBA titul (Master of Business Administration) je medzinárodne uznávaný profesijný titul. Dokáže ti pomôcť s kariérnym rastom, s čím samozrejme súvisí aj vyššie pracovné uznanie a v neposlednom rade aj lepšie finančné ohodnotenie

Online MBA štúdium na Digitálnej Univerzite je zamerané na spojenie teoretických vedomostí z manažmentu a leadershipu okamžite aplikovateľných do praxe. Štúdium bude pre teba prínosom, najmä ak chceš pôsobiť v strednom a vyššom manažmente alebo podnikať.

Pre koho je MBA štúdium určené

Aby si mohol absolvovať MBA štúdium na našej Digitálnej Univerzite, potrebuješ mať ukončené vysokoškolské štúdium aspoň 1. stupňa, alebo mať manažérsku prax v trvaní 3 až 5 rokov. MBA štúdium rozvinie tvoje praktické zručnosti z marketingu a manažérske schopnosti viesť tím ľudí. Otvorí ti však aj mnoho ďalších možností na ceste za vysnívanou kariérou. Ak chceš pracovať v odvetví manažmentu či podnikať v oblasti digitálneho marketingu, titul MBA bude pre teba, ale aj pre firmu, v ktorej pôsobíš, určite prínosom.

MBA štúdium ta vyšvihne v kariére vyššie.
Zdroj: pexels.com

Pokiaľ nie si presvedčený o MBA štúdiu, nevadí. Kým sa vydáš na obohacujúcu cestu získavania nových marketingových a manažérskych vedomostí, môžeš na začiatok absolvovať polročné certifikované štúdium digitálneho marketingu. Následne sa môžeš rozhodnúť, či budeš pokračovať v ceste za získavaním medzinárodne uznávaného MBA titulu z digitálneho marketingu, alebo je certifikát z online marketingu pre teba postačujúci.

Ako prebieha MBA štúdium na Digitálnej Univerzite

MBA štúdium je rozdelené na zimný a letný semester. V zimnom semestri sa môžeš rozhodnúť medzi pohodlným online štúdiom z domu počas sobotných live streamov, dochádzaním za prednáškami a spolužiakmi do Bratislavy alebo najflexibilnejšou možnosťou, ktorou je kombinácia predošlých možností.

Zdroj: Digitálna Univerzita

Účasť na prednáškach počas letného semestra je povinná. Absolvuješ 12 interaktívnych workshopov s mentormi z Maxman consultants, vďaka ktorým zdokonalíš svoje manažérske schopnosti. Okrem povinných predmetov máš na výber viac ako 230 zaujímavých voliteľných predmetov z oblasti marketingu, manažmentu a technológií od nášho partnera IT Academy. Všetky voliteľné predmety majú formu videonahrávok, vďaka tomu ich môžeš sledovať, kedy ti to bude najviac vyhovovať. Počas letného semestra budeš pracovať pod vedením skúsených mentorov na reálnom projekte. Svoju záverečnú prácu, nakoniec obhájiš pred komisiou. Témy, ktorým sa môžeš venovať hlbšie, sú:

  • content marketing
  • PPC kampane
  • grafický dizajn
  • sociálne siete
  • SEO
  • budovanie brandu
  • tvorba e-shopu a webu
  • marketingová analytika
  • marketingová stratégia

Celé štúdium MBA trvá iba jeden rok a po jeho úspešnom dokončení získaš medzinárodne uznávaný MBA titul z digitálneho marketingu.

Zdroj: pexels.com

Prečo práve Digitálna Univerzita

Digitálna Univerzita je jediná na Slovensku, na ktorej môžeš získať MBA titul z digitálneho marketingu. Spolu s partnermi IT Academy a Maxman consultants ti tak prináša jedinečnú možnosť na napredovanie a rozvoj. V priebehu MBA štúdia získaš komplexný prehľad o všetkých dôležitých oblastiach online marketingu a okrem vedomostí nadobudneš aj praktické skúsenosti. Overené tipy a cenné rady dostaneš od absolútnej špičky slovenskej marketingovej scény. Ide o expertov vo svojom odbore s množstvom praktických skúseností ako manažéri či zakladatelia úspešných agentúr. Digitálna Univerzita ťa naučí, ako vytvoriť celú marketingovú stratégiu, ale naučíš sa aj to, ako viesť svoj tím tak, aby všetci spolu pracovali efektívne a kampaň tak priniesla požadované výsledky.

Najväčšími benefitmi MBA štúdia podľa študentov sú interaktívne prednášky, forma štúdia, odbornosť lektorov, reálne príklady z praxe, praktické workshopy, kde získané poznatky vedia ihneď aplikovať v praxi a samozrejme nové známosti a kontakty. O kvalite nášho MBA štúdia svedčí aj počet záujemcov. Väčšina z nich sú podnikatelia, ktorí majú vlastné projekty. Okrem toho, že sa chcú stať lepšími lídrami pre svojich zamestnancov, chcú aj svoje biznisy posunúť vpred, práve vďaka novým zručnostiam z digitálneho marketingu, leadershipu a manažmentu, ktoré si osvoja počas štúdia. 

Zdroj: Digitálna Univerzita

Štúdium je veľkým lákadlom aj pre ľudí, ktorí pôsobia na pozíciách Sales & Marketing Manager, Marketing and Video Manager, HR Manager, Online Performance Specialist, Marketing manager,  Senior Sales Manager, Marketing officer, vedúci oddelenia komunikácie a obchodu a pod. Nielen, že svoje doterajšie know-how spestria o ďalšiu dávku cenných rád a tipov, ale získaním MBA titulu ich kariéra nadobúda iný smer. Naši absolventi sú z firiem napríklad ako ENVI – PARK, Simak Zámok Pezinok, Porsche Slovakia, Deutsche Telekom Systems Solutions Slovakia, Slovak Business Agency, Štátny ústav pre kontrolu liečiv, FAnn parfumerie, LEMMON Slovakia, Rozvojová agentúra Žilinského samosprávneho kraja a mnoho ďalších.

Nie si ešte celkom presvedčený o tom, že štúdium MBA je pre teba to pravé? Prihlásiť sa môžeš najprv na polročné certifikované štúdium, ktoré ťa o digitálnom marketingu naučí veľa, a zároveň ti pomôže rozhodnúť sa, či chceš ďalej pokračovať na MBA štúdium. Prihlásiť sa môžeš do 30. septembra, tak nepremárni svoju šancu kariérneho posunu a vyššej sumy na účte na konci mesiaca. Ak ťa zaujímajú ďalšie informácie zo sveta Digitálnej Univerzity, určite nás sleduj aj na našom Facebooku alebo Instagrame.